Join us on a literary world trip!
Add this book to bookshelf
Grey
Write a new comment Default profile 50px
Grey
Subscribe to read the full book or read the first pages for free!
All characters reduced
Sport i czas wolny w perspektywie interdyscyplinarnej - cover

Sport i czas wolny w perspektywie interdyscyplinarnej

Dorota Nowalska-Kapuścik, Grzegorz Libor

Publisher: e-bookowo.pl

  • 0
  • 0
  • 0

Summary

Sport zawsze stanowił nieodłączony element kultury, jednak w ostatnich czasach problematyka ta nabrała nowego, ogromnego znaczenia. Szeroko rozumiany ruch i rekreacja to nie tylko podstawa dobrej kondycji psychofizycznej, ale i przepustka do funkcjonowania  w satysfakcjonującej nas przestrzeni towarzyskiej, prywatnej i zawodowej. Odpowiednio wyrzeźbione ciało to współczesny znak towarowy, pozawerbalny komunikat stanowiący wizytówkę człowieka. To inwestycja w siebie i w swoją przyszłość.
„Ci, którzy myślą, że nie mają czasu na uprawianie sportu, prędzej czy później będą musieli znaleźć czas na chorobę” mawiał Edward Stanley i trudno nie przyznać mu racji. Mamy jednak nadzieję, że czas poświęcony na lekturę niniejszej publikacji, nie będzie czasem straconym. Wierzymy bowiem że ta konfrontacja opinii i wiedzy przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych sprzyja refleksji i pobudza do wypracowania wspólnych metod działania wszystkich podmiotów bezpośrednio i pośrednio związanych ze wskazaną tematyką.
Available since: 10/16/2018.

Other books that might interest you

  • Nawigacja jachtu żaglowego przy użyciu laptopa - cover

    Nawigacja jachtu żaglowego przy...

    Adam Michel

    • 0
    • 0
    • 0
    Starsze pokolenie nauczyo si konwencjonalnej nawigacji a w tej chwili, widzc pozorn atwo nawigacji satelitarnej, zapomina tej pierwszej. Modzi ludzie czsto polegaj na maych aplikacjach GPS na swoim smartfonie. Jednak dla zabezpieczenia bezpieczestwa s one niewystarczajce.Jeli mamy by odpowiedzialni za nasz zaog i ód, musimy nauczy si waciwej nawigacji satelitarnej.
    Show book
  • Wojny niebieskie W środku najbrutalniejszego gangu kiboli - cover

    Wojny niebieskie W środku...

    Marcin Pietraszewski

    • 0
    • 0
    • 0
    Reportaż z centrum gangsterskiego świata 
    Każdy zaczyna na trybunach. W sektorze fanatyków z dumą wykrzykują klubowe pieśni, a za barwy klubowe poszliby w ogień. „Ino Ruch!” – wołają w Chorzowie. Kto chce więcej adrenaliny, jeździ na mecze wyjazdowe, komu wciąż mało – ma krótką drogę do stadionowych bijatyk. Przydatność w walce to pierwszy krok do członkostwa w Psycho Fans. „Żołnierze” z podziwem patrzą na liderów, którzy nigdzie nie pracują, ale jeżdżą najlepszymi samochodami, bawią się w najdroższych klubach i mają najpiękniejsze dziewczyny. Czy ślepa wierność przywódcom pozwoli dołączyć do tego świata? 
    W 2023 roku w największym jak dotąd procesie członków gangu kiboli Ruchu Chorzów skazano 46 z 47 oskarżonych. To dzięki temu, że na współpracę z prokuraturą poszło kilku psychofansów. Opowiedzieli o włamaniach, handlu narkotykami, wywiadzie śledzącym przywódców wrogich bojówek, śmiertelnych pobiciach i gangsterskich porachunkach. Ci, którzy nie poszli na współpracę z prokuraturą dostali wyroki od 2 do 15 lat więzienia. W Wojnach niebieskich świat kiboli opisuje Marcin Pietraszewski, reporter „Gazety Wyborczej” od lat śledzący działalność gangu i kolejne próby jego rozbicia. 
    Ta książka to również podróż do samego serca Górnego Śląska, przez familoki, robotnicze dzielnice, zamknięte zakłady, kopalnie i rosnącą przestępczość. Do świata, w którym dorastali kibole.
    Show book
  • 30 lat 80 trenerów Zawodnicy kibole sensei i (brak) mądrości po szkodzie - Psychologia walki rozwój osobisty przez sztuki walki i medytację - cover

    30 lat 80 trenerów Zawodnicy...

    Bart Martin

    • 0
    • 0
    • 0
    Ta książka jest o walce, nauce i studiowaniu ludzi 
    To psychologia sportu w praktyce. Mówi o rozwoju osobistym poprzez sport, w oparciu o moje doświadczenia z treningu różnych uderzanych i chwytanych sztuk walki przez 30 lat. 
    Niektórzy twierdzą, że ze sztuk walki można wyciągnąć więcej życiowych lekcji niż z filmów dokumentalnych i reportaży.Po co walczyć i co mogę z tego mieć? Ile wysiłku jest to warte? Czy mogę stać się lepszy i spełniony poprzez walkę?Jak skutecznie uczyć się walki? Które sztuki walki są obecnie sztukami walki, a które stały się tylko sztukąW jaki sposób moja niepewność może być związana z moją potrzebą walki? Jak bycie uzależnionym od adrenaliny i moje ego może zaszkodzić mnie i innym?Dlaczego w klubach sportowych jest tylu dziwnych facetów? Gdzie są prawdziwi sensei?Co techniki medytacyjne mogą mieć wspólnego z tym wszystkim? 
    Ta książka ma być skrótem, żebyś nie marnował czasu i zdrowia na niektórych ludzi. Mam nadzieję, że zamiast tego zadbasz o rozsądne samodoskonalenie, zarówno fizyczne, jak i psychiczne – dla siebie i dla innych. Sednem jest uważność i siła woli.Widziałem nadużycia władzy, widziałem ideały i wartości błędnie interpretowane i wykorzystywane przez instruktorów, których usta były pełne pięknych frazesów.Nikt nie jest w stanie trafnie opisać ekstremalnie ciężkich treningów, walk z zawodowcami, chuliganami i psycholami, którzy nie mają szacunku dla zdrowia innych. Nikt nie potrafi też dokładnie opisać stanów medytacyjnych, obecnie często nazywanych „flow”.Staram się tutaj wskazać pewne aspekty walki, samoobrony i procesu uczenia się, które mogą być pomocne dla każdego.
    Show book
  • Niech to szlak! - Kronika śmierci w górach - cover

    Niech to szlak! - Kronika...

    Bartłomiej Kuraś

    • 0
    • 0
    • 0
    Pierwszy masowy przypadek porażenia piorunem w historii tatrzańskiej turystyki, zabójstwa na szlaku, ofiary lawin, ratownicy TOPR oddający życie za turystów, grotołazi zaginieni w jaskiniach... 
    Tatry to góry, które dla wielu są pasją, a nawet miłością. Ale potrafią też być okrutne i zabójczo niebezpieczne. 
     
    Tatrzański Park Narodowy odwiedza rocznie ponad 3 mln turystów, a liczba wypadków z ich udziałem wciąż rośnie! Ze statystyk TOPR wynika, że w samym rejonie Orlej Perci, gdzie latem tworzą się kolejki przed wejściem na szlak, dochodzi do 12 procent wszystkich śmiertelnych wypadków w Tatrach. To prawie dwa razy więcej niż na Giewoncie i blisko trzy razy więcej niż na Rysach. 
     
    O bezpieczeństwo turystów w górach, z narażeniem własnego życia, od ponad wieku dbają ratownicy TOPR, którzy w książce Kurasia zajmują wyjątkowe miejsce. Trud ich pracy autor opisuje m.in. słowami Andrzeja Maciaty z Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego: „Ludzie, zlitujcie się, dajcie nam szansę was uratować!!! (...) śmigłowiec nie lata we mgle i w nocy; ratownicy nie są supermenami, którzy w momencie zawiadomienia teleportują się obok was”.
    Show book
  • Mistrzynia Olimpijska Ołena Muchina - cover

    Mistrzynia Olimpijska Ołena Muchina

    Alberto Capra

    • 0
    • 0
    • 0
    «Mistrzynia Olimpijska Ołena Muchina» - to jest historia Ołeny Muchinej, radzieckiej gimnastyczki, mistrza świata 1978 roku, która uszkodziła się w przededniu Olimpiady 1980 roku w Moskwie.
    «Formalnie Ołena nie była mistrzem olimpijskim. Ale tylko prawdziwi mistrzynie olimpijskie, uświadamiając całą tragedię swojego stanowiska, są zdolni nie pozostawiać walki i kontynuować żyć nie zważając na wszystko». Nelly Kim
    Show book
  • Bieganie - Śląsk Silesia Marathon - Szczęśliwa Trzynastka - cover

    Bieganie - Śląsk Silesia...

    Wojciech Biedroń

    • 0
    • 0
    • 0
    Bieg przez cztery śląskie miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Start koło ogromnego i pięknego stadionu lekkoatletycznego w Chorzowie zwanym też "kotłem czarownic" natomiast meta w jego środku. Trasa wymagająca, ale ciekawie poprowadzona. 13 edycja Silesia Marathon miała uczcić Powstania Śląskie i zrobiła to z wielkim powodzeniem. Zapraszam na relację z biegu wraz z opisem trasy. Dołączam też rady za dietetykiem sportowym panem Mateuszem oraz kilka zdjęć z wydarzenia.
    Show book